«Դպրոց կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության, ԿԱՍ ՀԿ-ի և ՀՀ Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ իրականացվող «Ազգային հպարտություն» ծրագրի շրջանակներում Լ. Միրիջանյանի անվան հ. 155 հիմնական դպրոցում մայիսի 19-ին 8-րդ դասարանի աշակերտների մասնակցությամբ անցկացվեց դաս-սեմինար «Ազգային հպարտություն» խորագրով:
Դասն սկսվեց ՀՀ օրհներգի կատարմամբ և Պ. Սևակի «Հպարտ եմ ես» բանաստեղծությամբ: Այնուհետև սովորողներին առաջարկվեց մտորել «Ինչո՞վ եմ ես հպարտ» հարցի շուրջ, տարբերակները գրել գրատախտակին և խմբավորել: Հաջորդ փուլում կատարվեց ինտերակտիվ դասախոսություն «Ի՞նչ է ինքնությունը» թեմայով:
Որպես հյուր՝ հրավիրվել էր ՀՀ ՊՆ ՊՔ վարչության ավագ սպա , փոխգնդապետ, բանաստեղծ Նոնա Պողոսյանը:
Հետաքրքիր հարց ու պատասխանից հետո աշակերտներն անցան խմբային աշխատանքին և լրացրեցին աղյուսակի իրենց բաժինը (Խորհրդանշաններ, Ծեսեր և արարողություններ, Հերոսներ, Արժեքներ):

THE LESSON-EVENT BY THE TOPIC OF ̎ THE NATIONAL PRIDE ̎ AT YEREVAN N 155 PRIMARY SCHOOL
̎ Union of school centres ̎  Union of legal entities cooperating with Education without borders ̎ non-governmental organization / EWB  NGO / supporting by the  Republic of Armenia Ministry of Culture, within the implementing project ̎ National Pride ̎ . On May 19 the lesson-seminar by the rubric of  ̎ National Pride ̎ was held at N155 primary school after l. Mirijanyan with the participation of 8th grade pupils.
The lesson began with the national hymn and   ̎ I am proud of  ̎ poem by P. Sevak. Then the pupils were suggested to think about  ̎  What am I proud of…? ̎ question, to write the versions on the blackboard and sort them. The next phase was an interactive lecture with  the topic of   ̎ What is the identify ? ̎
R.A MOD NC Department of Defense, senior officer, Lieutenant Colonel, poet Nona Pogosyan  was invited  .
After the interesting interview pupils did   work in groups and completed their parts of the list (symbols, rites and ceremonies, heroes, values​​).
In the end they  analyzed, summarized the whole work in order to design the  poster.
The   lesson was followed by  computer screening , which was conducted by the head teacher H. Gyanjumyan.