ՍԵՄԻՆԱՐ 8-ՐԴ ԴԱՍԱՐԱՆԻ ԴԱՍՂԵԿՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ «ԱԶԳԱՅԻՆ ՀՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԽՈՐԱԳՐՈՎ ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ
«Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միությունը «Կրթություն առանց սահմանի» հասարակական կազմակերպության  /ԿԱՍ ՀԿ/ հետ համատեղ Հայաստանի Հանրապետության Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ իրականացնում է  «Ազգային հպարտություն» խորագրով ծրագիրը, որի շրջանակներում հայտարարում է «Ես հպարտ եմ, որ..» խորագրով  պաստառների մրցույթ ՀՀ դպրոցներում:
Մրցույթի շրջանակներում 2014 թ. մայիսի 13-ին Երևանի Բ. Ժամկոչյանի անվան հ. 119 ավագ դպրոցում տեղի ունեցավ սեմինար 8-րդ դասարանի դասղեկների համար:                Հանդիպման ընթացքում բացման խոսքով ելույթ ունեցավ  ԱԺ պատգամավոր, «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ Ռուզաննա Մուրադյանը: Սեմինարը վարում էին ծրագրի փորձագետներ՝ Կարինե Հարությունյանը և Սիլվա Պետրոսյանը: Սեմինարին հրավիրված էր նաև ՀՀ մշակույթի նախարարության մշակութային ծրագրերի և մոնիթորինգի վարչության գլխավոր մասնագետ Նարինե Ռուշանյանը:
Սեմինարի նպատակն էր  ՀՀ բոլոր մարզերի դպրոցների դասղեկներին ներկայացնել «Ազգային հպարտություն» խորագրով մրցույթի իրականացման ժամանակացույցը, ընթացակարգը, հայոց մշակութային ժառանգության արժևորմանն ու պահպանմանը, դեռահասների մոտ հայրենասիրական ոգու դաստիարակությանը, ազգային հպարտությանը նվիրված միասնական դաս-միջոցառման կազմակերպման պլանը:

THE SEMINAR WITHIN THE FRAMEWORK BY THE RUBRIC OF ̎ NATIONAL PRIDE ̎
̎ Union of school centres ̎  Union of legal entities cooperating with  ̎ Education without borders ̎ non-governmental organization / EWB  NGO / supporting by the  Republic of Armenia Ministry of Culture  is implementing the project by the rubric of  ̎ National Pride ̎  within the framework of that announcing the poster contest among RA schools by the rubric of  ̎ National Pride ̎.
In the scope of the contest on April 13, 2014 the seminar for 8th grade head teachers was held at Yerevan N 119 high school after B. Jamkochyan.
The   president  of the  ̎ Union of school centres ̎  Union of legal entities , the deputy at National Assembly of Republic of Armenia Ruzanna Muradyan had an opening speech. The seminar was conducted by the program  experts Karine Harutyunyan and Silva Petrosyan. The Monitoring department head  specialist of the RA  Ministry of Culture’s Department of Cultural Programs Narine Rushanyan was also invited to the seminar.
The aim of the seminar was to introduce to the RA all the  regions’ schools head teachers the schedule implementation  of the contest by the rubric of  ̎ National Pride ̎ , procedures, the cumulative lesson event organizing plan dedicated to the national pride, appreciation and preservation of Armenian cultural heritage, educating  the patriotic spirit and national pride to  young pupils .