«ԾՆՈՂԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆ» ԽՈՐԱԳՐՈՎ ՍԵՄԻՆԱՐՆԵՐԸ ԵՐԵՎԱՆԻ Հ. 43 ԱՎԱԳ ԴՊՐՈՑՈՒՄ
2014թ-ի մայիսի 14-ին Գր.Զոհրապի անվան թիվ 43 ավագ դպրոցում մեկնարկեցին «Ծնողական համալսարան» խորագրով սեմինարները:
Երևան քաղաքի Էրեբունի-Նուբարաշեն քլաստերի դպրոցների ծնողների համար:Այս անգամ սեմինարին մասնակցում էին թիվ 6,49,60,120,123,160,178,68 հիմնական դպրոցների ծնողները:
Սեմինարի շրջանակներում հաջորդ հանդիպումը տեղի ունեցավ մայիսի 15-ին: «Ծնողական համալսարան» սեմինարի մասնակիցներն էին թիվ 17,35,45,194,64,34,47,70,101,95 հիմնական դպրոցների դասղեկները, մայիսի 16-ին՝ թիվ 6,17,120,123,160,178,68 հիմնական դպրոցների ավագ դասարանների դասղեկները, մայիսի:
Իսկ մայիսի 17-ին «Ծնողական համալսարան» սեմինարի մասնակիցներն էին Էրեբունի-Նուբարաշեն քլաստերի դպրոցների մասնագիտացված կրթական աջակցությունների գծով տնօրենի տեղակալները
Վերապատրաստման ծրագիրը մշակվել էր «Դպրոց կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության կողմից իրականացված դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում: Վերապատրաստման ավարտին մասնակիցներին կտրվեն վկայագրեր:

THE SEMINAR BY THE RUBRIC OF ̎ PARENT’S UNIVERSITY ̎ AT N 43 HIGH SCHOOL
On May 14 the seminar by the rubric of  ̎ Parent’s University ̎ was held at N43 high school after Gr. Zohrap.
It was for the parents of . Erebuni- Nubarashen cluster schools in  Yerevan . At that time N 6,49,60,120,123,160,178,68 primary school parents were participated in the seminar.
Within the framework of the seminar the next meeting took place on May 15. The head teachers of high grade  N 17,35,45,194,64,34,47,70,101,95 primary schools participated in the ̎  Parent’s University ̎ seminar.
And on May 17 Erebuni- Nubarashen cluster schools ‘ deputy principals specialized on education support  participated in the  ̎ Parent’s University ̎ seminar.
The training program was designed within the framework of Grant Project implemented by  ̎ union of school centres ̎ union of legal entities .