«ԱԶԳԱՅԻՆ ՀՊԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆ» ԽՈՐԱԳՐՈՎ ԴԱՍ-ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄ ԳԱՎԱՌԻ Հ. 5 ԴՊՐՈՑՈՒՄ
Մայիսի 19-ին Գավառի N5 դպրոց-կենտրոնի 8-րդ դասարանում անցկացվեց դաս-միջոցառում «Ազգային հպարտություն» խորագրով:
Միջոցառմանը հրավիրված էին Արցախյան պատերազմի մասնակիցներ: Դասն անցավ կազմակերպված և հետաքրքիր: Հյուրերը ներկայացրին իրենց անցած ուղին, ձեռքբերումները, ինչով են հպարտանում, ինչն է ոգևորում և թև տալիս միշտ առաջ ընթանալու ու արժանավայել ապրելու համար:
Դասը նպաստեց աշակերտներին ազգային, հայրենասիրական ոգով դաստիարակմանը և խթան հանդիսացավ մեր մշակութային արժեքների, լեզվի, ծեսերի ճանաչողության միջոցով ազգային մտածողության զարգացմանը:

THE LESSON-EVENT BY THE RUBRIC OF ̎ I AM PROUD OF…̎ AT GAVAR N5 SCHOOL
On May 19 the lesson-event by the rubric of ̎ I am proud of.. ̎ was held at Gavar N 5 school-centre in the 8th grade class.
The participants in Artsakh war were invited to the event. The lesson was well-organized and interesting. The guests told about their lives, achievements, trials, the things that they were proud of, what motivates they had which helped them to go always straight on and to have dignity life.
The lesson stimulated to educate pupils the patriotism, cultural values, the development of national thinking through the awareness of  language and ritual ceremonies.