Մայիսի 19-ին Գ. Էմինի անվան թիվ 182 ավագ դպրոցում անցկացվեց «Ազգային հպարտություն» թեմայով դաս-սեմինար:
Դաս-սեմինարին հրավիրված էին մշակույթի գործիչներ՝ Գ. Սունդուկյանի անվան պետ. ակադեմիական թատրոնի առաջատար դերասան , ՀՀ վաստակավոր դերասան Հարություն Մովսիսյանը, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ ,ռեժիսոր Հայկ Մնացականյանը, դերասան Սամվել Ղազարյանը , ՀՀ Մշակույթի նախարարության ժողովրդական երաժշտության ազգային կենտրոնի պրոդյուսեր Դավիթ Կարապետյանը:Դասի նպատակն էր՝ օգնել աշակերտներին,որպեսզի գտնեն այն ամենակարևորն ու բնորոշը,որով հպարտանում են իրենք::Դասն սկսվեց ուսուցչի ներածական խոսքով,որ,այո՛, մեր հետագիծը հավաստում է,որ հայ լինելը ինքնին արժեք է :Աշակերներին տրվեց առաջադրանք ,թե ինչն է հպարտության զգացողություն առաջացնում նրանց մոտ:Տեղի ունեցավ հաղորդակցում հյուրերի հետ:Դասն անցավ կազմակերպված և հետաքրքիր: Հյուրերը ներկայացրին իրենց անցած ուղին, ձեռքբերումները, ինչով են հպարտ, ինչն է նրանց թևավորում և ոգևորում միշտ առաջ ընթանալու ու արժանավայել ապրելու համար:

THE LESSON- SEMINAR WITH THE TOPIC OF THE ̎NATIONAL PRIDE ̎ PROJECT AT YEREVAN N 182 HIGH SCHOOL AFTER G. EMIN
On May 19 the lesson-event with the  topic of the  ̎ National Pride ̎ project was held at N182 high school after G. Emin. The cultural figures were invited to the lesson-event: RA distinguished actor of the G.Sundukyan State Academic Theatre  Harutyun Movsisyan, RA art distinguished figure , director  Hayk Mnatsakanyan, actor Samvel Ghazaryan, the producer of  The National Music Centre of the RA ministry of culture David Karapetyan. The aim of the lesson was to help the pupils in order to find the most important and distinctive thing that they were proud of. The lesson began with introductory words of the teacher, that indeed  confirms our trajectory : it was valuable to be Armenian.There was a communication with the guests. The lesson was well- organized and interesting. The guests told about their living years, achievements, what they were proud of, what made them to go ahead and inspire  to have decent life.