Ինչպես ամեն անգամ, այս անգամ ևս Վանաձորի Մովսես Խորենացու անվան N17 ավագ դպրոցը ունեցավ իր ակտիվ մասնակցությունը ՀՀ ֆուտբոլի 2014թ «ՀՖՖ Կոկա-Կոլա» գավաթի հանրակրթական դպրոցի մրցաշարին:
Լոռու մարզի Վանաձորի Մովսես Խորենացու անվան N17 ա/դ «Տավրոս» թիմը լուրջ հաջողությունների է հասել հանրապետությունում մեծ մասսայականություն վայելող Coca Cola-ի գավաթի խաղարկությունում: «Տավրոս» թիմը կազմված է 12 հոգուց: Թիմի մասնակիցներն են՝ Սարիբեկյան Գոռ, Զաքարյան Էդմոն, Սոսյան Աննա,Գալստյան Արամ, Ղազարյան Տիգրան,Կոբալյան Մկրտիչ,Սաղումյան Հայկ,Մարուքյան Սուսաննա, Հարությունյան Գարիկ,Թամարյան Արեն, Օդաբաշյան Հասմիկ,Պետրոսյան Իրինա:
Ութ տղաներից և չորս աղջիկներից կազմված թիմը՝ մարզիչ Ասատուր Նավասարդյանի ղեկավարությամբ, հաղթեց մրցաշարի մարզային փուլում:

THE TOURNAMENT OF THE RA IN 2014 AT VANADZOR N 17 HIGH SCHOOL
Like every time, and also in  this time Vanadzor N17 high school after Movses Khorenatsi had its active part in  ̎ AFF  Coca – Cola ̎  Cup secondary schools tournament of the  RA Football in  2014 .
̎  Tavros  ̎  team of Vanadzor  N 17 high school after Movses Khorenatsi  in the region of Lori achieved success in Coca –Cola cup tournament, which is having   popularity in the Republic. "Tavros" team consists of 12 people. Team members are Saribekyan Edmon, Sosyan Anna, Galstyan Aram , Ghazaryan Tigran , Kobalyan Mkrtich , Saghumyan Hayk, Marukyan Susanna , Harutyunyan Garik , Tamaryan Aren , Odabashyan Hasmik , Petrosyan Irina . The team consists of eight boys and four girls with the leading of the trainer Asatur Navasardyan won the training phase  of the tournament.